Producent toreb ECO

Współcześnie stosowane tkaniny do wyrobu przedmiotów codziennego użytku powinny wyróżniać się nie tylko wytrzymałością, ale też estetyką wykonania i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie powinny też zawierać dodatków szkodliwych zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska. Wśród takich tworzyw znajduje się m.in. włóknina spunbond, z której produkujemy torby reklamowe w wielu różnych wariantach dopasowanych także do indywidualnych wymagań Klienta.

Spunbond – co to jest?

Włóknina typu spunbond (non woven) powszechnie znana jest jako fizelina. To bardzo uniwersalne tworzywo, które szeroko stosowane jest w wielu różnych branżach, w tym m.in. w tapicerstwie, przemyśle meblowym, reklamowym, medycznym, ogrodniczym oraz budowlanym. Spunbond określany jest również mianem non woven. Materiał ten jest bardzo ceniony ze względu na swoją ogromną wytrzymałość, przede wszystkim na rozciąganie, rozdarcie oraz działanie   różnych czynników, takich jak wilgoć czy też promieniowanie słoneczne, a także różnice temperatur.

Włóknina typu spunbond jest też tworzywem trudnopalnym. Jednocześnie materiał ten doskonale przepuszcza powietrze. Proces produkcyjny non woven nie powoduje emitowania do środowiska szkodliwych produktów ubocznych. Dzięki takim właściwościom spunbond jest materiałem chętnie wybieranym do produkcji przedmiotów, z którymi na co dzień mamy styczność przez długi czas lub rzeczy te użytkowane są przez dzieci oraz osoby szczególnie wrażliwe i podatne na różnego rodzaju podrażnienia czy reakcje alergiczne.

Gdzie najczęściej zastosowanie znajduje materiał non woven spunbond?

Włóknina typu spunbond powszechnie stosowana jest w kaletnictwie, ale także obuwnictwie i szeroko rozumianym przemyśle. Non woven wykorzystywany jest do produkcji maseczek ochronnych, kombinezonów czy pokrowców. To również często stosowany materiał do wytwarzania różnych przekładek oraz podszewek. Spunbond stosowany jest też w meblarstwie, gdzie służy jako warstwa poślizgowa siedzisk czy ułatwiająca nasuwanie pokrowców pomiędzy piankę a tkaniny obiciowe. To również doskonały materiał na różne podszewki w poduszkach i kołdrach czy też świetna tkanina obiciowa elementów niewidocznych w meblach lub kieszeni pokrywających sprężyny w materacach.

To jednak niejedyne zastosowanie włókniny non woven. Materiał ten wykorzystywany jest w budownictwie jako izolacja pod kostkę brukową, chodniki i zieleń. Stanowi też element stosowany w produkcji membran dachowych. W ogrodnictwie natomiast tworzywo spunbond to jedna z form wykorzystywana do wytwarzania agrowłókniny. Tkanina ta jest doskonałym materiałem także do produkcji innego rodzaju praktycznych wyrobów. Wśród nich znajdują się oferowane przez nas torby non woven bags.

Jakie zalety mają wielorazowe torby non woven bags?

Torby reklamowe wykonane z włókniny spunbond to doskonała alternatywa dla standardowych jednorazowych torebek foliowych szkodliwych dla środowiska. Mogą być wykonane w różnych kolorach, wymiarach i kształtach oraz mieć nadrukowane dowolne kolorowe logo, co stanowi doskonałą formę reklamy i nośnik informacji.

Ponadto oferowane przez nas non woven bags można dowolnie spersonalizować. Produkty te są bardzo wytrzymałe, a ich udźwig to minimum 30 kg. Włóknina typu spunbond nie pochłania też zapachów oraz nie przenosi ich na przedmioty w nią spakowane. Takie torby mogą być też wielokrotnie prane, co nie wpłynie na intensywność kolorów czy jakość nadruku. Każda z oferowanych toreb spunbond posiada certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, co podkreśla jej wartość i korzyści ze stosowania takiego produktu.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością szczegółowo odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i przedstawimy pozostałe zalety, jakie ma włóknina typu spunbond. Ponadto z przyjemnością doradzimy, jaki wariant toreb wybrać w zależności od potrzeb i oczekiwań oraz dołożymy wszelkich starań, aby zamówienie zrealizowane zostało z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Zostaw namiary, skontaktujemy się z Tobą